Blog


Czy w kartonowych opakowaniach można przechowywać żywność?Karton to rodzaj opakowań, który jest spotykany w wielu branżach. Produkcja opakowań z kartonu może odbywać się zarówno na potrzeby przemysłu elektrotechnicznego, mechanicznego, jak i branży gastronomiczno-spożywczej. Ten ostatni rodzaj opakowań budzi sporo kontrowersji i wątpliwości, czy na pewno opakowania tekturowe są odpowiednie do przechowywania produktów żywnościowych, a nawet bezpośredniego kontaktu z kartonem?

Czytaj dalejKartonowe opakowania specjalistyczneSzukając sposobu na ochronę różnych przedmiotów na czas chociażby transportu, czy też chcąc przechować rzadko używane przedmioty, często odruchowo sięgamy po kartony. Szukamy takiego, który będzie spełniał nasze oczekiwania pod względem wielkości, grubości, wytrzymałości, sposobu otwierania. Dzisiejszy wpis chcemy poświęcić właśnie rodzajom kartonowych opakowań.

Czytaj dalejZ jakich tektur wykonywane są opakowania?W życiu codziennym z opakowaniami mamy do czynienia w różnych okolicznościach. Są niezbędne do zabezpieczania produktów spożywczych i innych dóbr materialnych, a także zapewnienia walorów estetycznych. Wyróżnia się różne rodzaje tektury, które wykorzystywane są do produkcji opakowań. Różnią się przede wszystkim ilością warstw. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze gatunki tektury i poznaj ich charakterystykę.

Czytaj dalejOpakowania z nadrukiem. ZastosowanieTrudno wyobrazić sobie świat bez opakowań. Większość produktów, które kupujemy, jest oferowana w różnego rodzaju pojemnikach, pudełkach czy kartonach. Każde opakowanie spełnia rolę ochronną i jest zarazem dodatkowym nośnikiem reklamowym oraz miejscem, gdzie można umieścić różne informacje na temat produktu czy sposobu jego użytkowania. W praktyce większość spotykanych opakowań to opakowania z nadrukiem. Także te, które pełnią jedynie rolę transportową są najczęściej zaopatrywane w informacje na temat zawartości, sposobu traktowania podczas transportu czy różnymi kodami pozwalającymi na łatwą identyfikację w systemach elektronicznych.

Czytaj dalejOpakowania idealne do przeprowadzekPrzeprowadzka to poważna operacja logistyczna. Musimy zabrać nie tylko sprzęty gospodarstwa domowego, ale także meble i całą masę przedmiotów codziennego użytku, począwszy od książek, a kończąc na rozmaitych ozdobach czy ściennych obrazach. Przetransportowanie tak dużej ilości rzeczy o różnych rozmiarach i wadze skłania do szukania idealnego opakowania do przeprowadzek. Musi ono spełniać wiele warunków, by mogło być w pełni użyteczne. Sprawdźmy, co ma największe znaczenie przy pakowaniu rzeczy do przeprowadzki.

Czytaj dalejRodzaje opakowań kartonowychOpakowania kartonowe są stosowane do pakowania i transportu bardzo szerokiej gamy produktów. Używa się ich zarówno do ochrony dużych sprzętów gospodarstwa domowego – lodówek, pralek czy kuchenek, jak i jako opakowań zbiorczych dla produktów spożywczych – od różnego typu serków i jogurtów po napoje i konserwy. Tak duże spektrum różnych zastosowań wymaga używania rozmaitych rodzajów opakowań kartonowych. Sprawdźmy, jakie opakowania są najczęściej wykorzystywane.

Czytaj dalej


PPHU Bielpak Maciej Nowak
Zakład produkcyjny:
Bielice 80 C
13-340 Biskupiec Pomorski

Potrzebujesz pomocy? Wyceny?

+48 514 526 768 - +48 691 852 871 biuro@bielpak.pl

Copyright 2019 by Bielpak.pl
Projekt i realizacja:
redicon.pl