Blog

Kartonowe opakowania specjalistyczneSzukając sposobu na ochronę różnych przedmiotów na czas chociażby transportu, czy też chcąc przechować rzadko używane przedmioty, często odruchowo sięgamy po kartony. Szukamy takiego, który będzie spełniał nasze oczekiwania pod względem wielkości, grubości, wytrzymałości, sposobu otwierania. Dzisiejszy wpis chcemy poświęcić właśnie rodzajom kartonowych opakowań.

Jakie są rodzaje opakowań kartonowych?

Najpopularniejszym znanym rodzajem pudła kartonowego są tzw. kartony klapowe. Są one produkowane z jednego kawałka tektury połączonego przy użyciu np. kleju. Drugim równie popularnym rodzajem kartonów są kartony fasonowe. Mogą być indywidualnie do potrzeb klienta projektowane zarówno jeśli chodzi o kształt opakowania, jak i wykończenie ich otworami, uchwytami, perforacją, okienkami.

Opakowania fasonowe są używane niemal w każdej branży. Nadają się do zadruku. Łączą funkcje ochronne z funkcjami marketingowymi. Pomagają we właściwej ekspozycji towarów. Przykładem opakowań fasonowych mogą być:

Mogą być w nie zapakowane zarówno wspomniane drobne przedmioty, jak i większe gabarytowo, jak części samochodowe, elementy wystroju wnętrz.

Opakowania teleskopowe dla gastronomii

W przypadku gastronomii, branży spożywczej stosuje się specjalistyczne opakowania tekturowe zwane kartonami teleskopowymi. Ich doskonałym przykładem są opakowania na pizzę. W przypadku kartonów teleskopowych jedna część jest częścią bazową, w której umieszcza się towar, a druga część jest zamknięciem. Wykorzystuje się je również w branży odzieżowej, obuwniczej i cukierniczej.

Opakowania do zadań specjalnych

Na rynku możemy spotkać kartony które mogą mieć przeróżne kształty takie jak tacka, tuba, oraz:

Za opakowaniami z kartonu przemawia również aspekt wizualny. Na pudełkach kartonowych można wykonywać różnego rodzaju nadruki w technologii fleksograficznej. Przy wykorzystaniu tej techniki można stworzyć opakowania ozdobne. To kolejny rodzaj opakowań kartonowych specjalistycznego przeznaczenia.

Dlaczego opakowania specjalistyczne z kartonu są wytrzymałe?

Pudełka kartonowe w zależności od rodzaju użytej do ich produkcji tektury będą mieć różną wytrzymałość. Rodzaj tektury determinuje też ich główne przeznaczenie. Do produkcji kartonów można zastosować zarówno tekturę falistą oraz tekturę specjalną. Dla przykładu:

 


Wróć do bloga

PPHU Bielpak Maciej Nowak
Zakład produkcyjny:
Bielice 80 C
13-340 Biskupiec Pomorski

Potrzebujesz pomocy? Wyceny?

+48 514 526 768 - +48 691 852 871 biuro@bielpak.pl

Copyright 2019 by Bielpak.pl
Projekt i realizacja:
redicon.pl