Blog

Z jakich tektur wykonywane są opakowania?W życiu codziennym z opakowaniami mamy do czynienia w różnych okolicznościach. Są niezbędne do zabezpieczania produktów spożywczych i innych dóbr materialnych, a także zapewnienia walorów estetycznych. Wyróżnia się różne rodzaje tektury, które wykorzystywane są do produkcji opakowań. Różnią się przede wszystkim ilością warstw. Dowiedz się, jakie są najpopularniejsze gatunki tektury i poznaj ich charakterystykę.

Kilka słów o tekturze 2-warstwowej i 3-warstwowej

Tektura 2-warstwowa złożona jest z papieru zewnętrznego, a ponadto warstwy falowanej. Wskazany produkt zasadniczo wykorzystywany jest do zabezpieczania produktów, a także jako element przekładki.

Innym rozwiązaniem jest tektura 3-warstwowa, która należy do najbardziej uniwersalnych rozwiązań, jeżeli chodzi o produkcję opakowań zbiorczych oraz jednostkowych. Jest to artykuł złożony z dwóch warstw pokryciowych papieru, a mianowicie zewnętrznej i wewnętrznej, które połączone są warstwą pofalowaną, która nazywana jest flutingiem.

Cechy charakterystyczne falistej tektury 5-warstwowej

Opakowania wytwarza się ponadto z tektury 5-warstwowej. Jest to tworzywo używane do produkcji opakowań wielkogabarytowych zbiorczych. Wskazany komponent znajduje zastosowanie także w przypadku opakowań jednostkowych wyróżniających się znacznym ciężarem. Określona tektura jest niezwykle sztywna, dlatego mamy gwarancję zapewnienia maksymalnej ochrony towaru. Cechą charakterystyczną jest to, że zbudowana jest z dwóch warstw pokryciowych, wewnętrznej, a ponadto zewnętrznej. Mają także dodatkową środkową warstwę płaską, która połączona jest szkieletem w formie dwóch pofalowanych warstw.

 


Wróć do bloga

PPHU Bielpak Maciej Nowak
Zakład produkcyjny:
Bielice 80 C
13-340 Biskupiec Pomorski

Potrzebujesz pomocy? Wyceny?

+48 514 526 768 - +48 691 852 871 biuro@bielpak.pl

Copyright 2019 by Bielpak.pl
Projekt i realizacja:
redicon.pl